2016 m. kovo 7 d., pirmadienis

Laikui nepavaldžios meilės istorijos: kas puošėsi muziejaus eksponatais virtusiomis suknelėmis?



Kiek laiko trunka tikra meilė? O kokios visų laikų vestuvės, buvo pačios įsimintiniausios? Ir kieno gi vestuvinė suknelė buvo tokia įspūdinga, jog tapo muziejaus eksponatu ateinančioms kartoms? Į šiuos klausimus atsakė ir 50-metį švenčiantys lyderiaujantys vestuvinių suknelių kūrėjai „Pronovias“.

Šie brandaus jubiliejaus proga atidarė muziejų, o su visame pasaulyje garbinamomis suknelėmis buvo galima išvysti ir lietuvę, kuri tapo vienu pagrindinių šių prabangių mados namų veidu. Kalbame apie Editą Vilkevičūtę, ją, kartu, su garsiuoju modeliu Irina Shayk, buvo galima išvysti tiek reklaminėse kampanijose, tiek ant žurnalų viršelio, tiek kolekcijų pristatymuose.

Vieni iš šių demonstruotų modelių, beje, ir puikuojasi šiais metais atidaryto, pirmojo vestuvinių suknelių muziejaus patalpose. O patys naujausi, jau pasiekiami ir Lietuvos nuotakoms.

Kokios suknelės vertos muziejaus lankytojų?

„Istorija ir meilė šiam amatui įkvėpė pirmą kartą parodyti savo lobius iš archyvo ir pasidalinti jais su visu pasauliu. Kas geriau gali pademonstruoti „Pronovias“ kūrinius, jeigu ne pačios suknelės?“, - retoriškai klausė mados namų viešųjų ryšių atstovė Judith Pelejero Sala.



„Šios 50 suknelių pasakoja istoriją apie kūrybos estetiką, įkvėpimą, technikas, svajones, tendencijas ir akimirkas, kaip keitėsi visuomenė ir moterų evoliucija. Kiekvienas kūrinys esantis parodoje yra eksponuojamas su vardais, pavardėmis, metais, suknelės dizaineriu ir esamu savininku, kuris šią suknelę paskolino parodai. Šie kūriniai atskleidžia nesenstančią asmenybę ir stilių, konceptualią evoliuciją, kuri susiformavo daugiau nei per šešis gyvavimo dešimtmečius‘, sakė mados namų atstovė.

Suknelių klasifikacijos

„Paroda ir suknelės klasifikuojamos į skirtingas grupes:

1. Istorinės suknelės. 1960-ųjų metų pabaigoje sparčiai populiarėjanti Prêt-à-porter (paruoštas dėvėti) tendencija, įkvėpė plėtoti viziją, kurios dėka ir buvo sukurta „Pronovias“. Šiame skyriuje pateikiami dizainerių Pedro Rodriguez ir Manuel Mota kūriniai.



2. Siluetai. Stilių perteikia pasirinkti siluetai, kurie buvo matomi kolekcijose per visą gyvavimo laikotarpį. Tai kaftanai, tunikos tipo, smėlio laikrodžio ar undinės formos suknelės sukurtos įgudusių dizainerių. Jos kupinos gyvenimo, istorijos bei patirties, kurią dizaineriai perteikia suknelėje.

3. Suknelės, sukurtos pagal specialus klienčių norus ir pageidavimus. Pasakysiu tik tiek, čia išvysite ir Kate Middleton ar Susana Gallardo vestuvėms kurtas sukneles. Būtent šie trys pogrupiai yra skirti muziejui, čia galite pasisemti ir idėjų savo artėjančioms vestuvėms“, - pasakojo Judith.

Moterys, kurios jas vilkėjo

„Genoveva Kazanova, Bárbara Gómez Acebo, Blanka Cuesta, Alejandra Prat, Astrid Klisans, Charisse Verhaert ir kitos damos tapo istorijos dalimi, nes šiai parodai paskolino savo vestuvines sukneles. Kiekviena jų – tai tarsi žvaigždė, kuri sublizga visatoje, tampa išskirtiniu kūriniu, nes tam sudedamos visos pastangos ir, žinoma, kūrybiškumas. Kartais prireikia net 250 valandų ekspertų darbo, kad suknelė galėtų tapti vienos moters svajonės išsipildymu.



Šioje parodoje galima pamatyti tikrai žinomų dizainerių kūrinių. Tokių kaip Valentino, Emanuel Ungaro, Elie Saab, Badgley Mischka ir Hannibal Laguna“, - dėstė J. Pelejero Sala.

Šių laikų istorijos įkvėptos tendencijos ir naujausia 2016-tųjų kolekcija

„Kolekcijos sumanymas yra grindžiamas įsivaizduojama kelione, kurioje galime stebėti visą aukštosios mados kūrybos procesą. Ilgos valandos praleistos prie naujos kolekcijos kūrimo davė neįkainojamų rezultatų. Estetiškos „švarios” linijos, fantastiškos apimties sijonai ir stulbinančios detalės. Kiekvienam suknelės lopinėliui suteikiamas asmeninis dėmesys ir priežiūra. O apie kruopštumą ir unikalų rankų darbą nereikia net kalbėti.

Kolekcijoje gausu suknelių su fantastiškomis iškirptėmis tiek priekyje, tiek nugaroje. Toks dizainerių sprendimas kiekvienam modeliui suteikia subtilaus seksualumo. Atiduodama duoklė itin rafinuotai optinės iliuzijos technikai – suknelės spindi nuo kristalais puošto skaidraus tiulio. Siluetai šioje kolekcijoje yra gan įvairūs: nuo lengvų ir besiplaikstančių, iki tiesių ir itin prigludusių.



Naudojami audiniai – krepas, organza, šilkas, medvilnė ir Šantilje nėriniai, kurie naudojami įvairiomis technikomis ir pritaikomi vis kitokiems modeliams. Vieni įsimintiniausių modelių - tai „Verona“ ir „Verda“. Su jais pasirodymuose buvo galima išvysti ir jau minėtą Iriną Shayk. Tad jei pasisėmėte įdėjų ir susikūrėte viziją, šie metai jums bus sėkmingi – mat pasirinkti yra iš ko, o tapti tikra princese – įmanoma. Be to, mano žiniomis, šiuos modelius jau galima įsigyti ir Lietuvoje – salone „Santa“. Tad linkiu nuostabios šventės ir, kad Jūsų suknelė taptų gražios istorijos dalimi“ , - linkėjo Judith.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia: https://www.pinterest.com/santasalonas/pronovias-museum/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą